Ogólnopolski program usuwania azbestu – ważna informacja dla gmin

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków dla wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest.

Nabór trwa obecnie na poziomie WFOŚiGW.
Po zakończeniu procedury w NFOŚiGW oraz podpisaniu umowy udostępnienia środków, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie uruchomi nabór wniosków dla gmin oraz ich związków.

Program obejmuje Część 1 – przedsięwzięcia związane z demontażem, zbieraniem, transportem oraz unieszkodliwianiem odpadów zawierających azbest, realizowane zgodnie z gminnymi programami usuwania azbestu.

Środki będzie można przeznaczyć m.in. na:
– demontaż wyrobów zawierających azbest,
– ich zbieranie i transport,
– bezpieczne unieszkodliwianie odpadów.

Warunkiem udziału gminy w programie jest posiadanie przeprowadzonej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest oraz obowiązującego programu ich usuwania.

Szczegółowe informacje o warunkach dofinansowania i terminach naboru dla JST zostaną podane po zakończeniu naboru w NFOŚiGW i podpisaniu umowy.

Informacje o programie: Justyna Raczyńska, tel. 89 522 02 16

Accessibility Toolbar