Właśnie dziś, 23 kwietnia, przedstawiciele spółki podpisali umowę dofinansowania kolejnego zadania wspierającego transformację energetyczną miasta. Tym razem inwestycja dotyczy montażu pompy ciepła na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji, wody lodowej oraz ciepłej wody użytkowej w budynku żłobka przy ul. Antonowicza w Olsztynie.
Projekt, który realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zakłada instalację jednej pompy ciepła o mocy 0,062 MW, co pozwoli na wytwarzanie 816,5 GJ energii cieplnej rocznie ze źródeł odnawialnych. Całkowity koszt zadania wynosi 530 tys. zł, z czego 477 tys. zł stanowi dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚiGW w Olsztynie. Planowany czas zakończenia inwestycji to czerwiec 2026 roku.
Efektem przedsięwzięcia będzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym redukcja CO₂ o 27,73 Mg rocznie, NOx o 0,023 Mg rocznie oraz SO₂ o 0,012 Mg rocznie.
To kolejny krok w kierunku nowoczesnego i niskoemisyjnego systemu ciepłowniczego w Olsztynie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po raz kolejny potwierdza, że jest sprawdzonym partnerem w regionie w zakresie wspierania inwestycji na rzecz ochrony środowiska.