1,5 mln zł na start zielonej transformacji w Braniewie

Wodociągi Miejskie Sp. z o.o. w Braniewie sięgnęły po wsparcie finansowe z WFOŚiGW w Olsztynie na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Modernizacja infrastruktury technologicznej oczyszczalni ścieków wraz z budową instalacji odzysku energii biogazu i układu kogeneracyjnego na Oczyszczalni Ścieków w Braniewie”. Umowa pożyczki została podpisana 14 kwietnia 2026 r. w siedzibie Funduszu. Kwota dofinansowania wynosi 1,5 mln zł.

Przedmiotem zadania jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, która stanowi podstawę do realizacji nowoczesnej inwestycji w infrastrukturę oczyszczania ścieków. Planowana inwestycja pozwoli w przyszłości m.in. zwiększyć efektywność energetyczną oczyszczalni, wykorzystać potencjał biogazu, a także ograniczyć koszty eksploatacyjne. Braniewo to doskonały przykład, jak samorządowe spółki skutecznie sięgają po środki na rozwój nowoczesnej i ekologicznej infrastruktury.

Accessibility Toolbar